facebook
Zaloguj się
E-mail
Hasło
nie pamiętam hasła
0 Koszyk

Podkategorie

Wszystkie produkty

Które pomieszczenie chcesz umeblować?

Wybierz spośród 15 000 mebli.

Ergonomia dla Ciebie w dobrej cenie

Posiadamy w ofercie ponad 10000 foteli i krzeseł

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?
Fotel biurowy to mebel, na którym spędzamy często jedną trzecią każdego dnia roboczego! To bardzo dużo. O jego wpływie na stan naszego kręgosłupa nie trzeba zatem nikogo przekonywać. Jak pośród wielu modeli wybrać ten, który zapewni nam komfortową i zdrową pozycję na wiele godzin pracy? Jakimi kryteriami należy się kierować, żeby zapewnić sobie ergonomiczną i zdrową pozycję? Jak w morzu ofert znaleźć tę, która będzie pasowała do naszych indywidualnych wymiarów i potrzeb?

Prawidłowo dobrany fotel do pracy – krok po kroku

Nie ma uniwersalnego fotela, który byłby zdrowy dla wszystkich użytkowników, tak jak nie ma jednego zestawu wymiarów, którymi się oni cechują. Szeroki zakres regulacji nie zawsze pokrywa się z zapotrzebowaniem konkretnej osoby, dlatego warto wiedzieć po czym poznać, że ten fotel nadaje się dla tego, kto będzie go używać.
  • Wysokość - wysokość siedziska powinna pozwalać siedzącemu zachować około 90 stopniowe zgięcie kolan podczas korzystania z fotela ze stopami płasko postawionymi na podłodze. Zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie siedzisko nie da nogom odpowiedniego podparcia, co będzie rzutować na pozycję całego kręgosłupa i ewentualne powstawanie dolegliwości bólowych. Przeciętny zakres regulacji to 40-50 cm powyżej poziomu podłogi.


  • Siedzisko - powinno być wystarczająco miękkie, aby wygodnie amortyzować, ale dość twarde by bez problemu równomiernie przenosić ciężar ciała siedzącego. Dobrze by miało regulowaną głębokość i lekkie nachylenie w kierunku oparcia.


  • Oparcie - jego anatomiczna budowa to podstawowe kryterium ergonomiczności całego krzesła do biurka. Powinno stanowić podparcie dla naturalnych krzywizn kręgosłupa, w tym dla szczególnie podatnego na przeciążenia podczas pracy siedzącej odcinka lędźwiowego. Regulacja wysokości musi pozwalać na dopasowanie jego parametrów do wzrostu siedzącego i uzyskanie odpowiedniego odchylenia 10-15 stopni.

  • Zagłówek - powinien być regulowany tak, aby użytkownik mógł dostosować go do własnego wzrostu. Służy odciążeniu odcinka szyjnego w trakcie przerw od pracy lub prowadzenia rozmów telefonicznych.


  • Podłokietniki - ich optymalne położenie zależne jest nie tylko od budowy ciała użytkownika, ale także od rodzaju wykonywanej przez niego czynności. Aby zapewnić prawidłowe podparcie łokciom i nadgarstwkom, dobrze żeby ich wysokość była regulowana w zakresie 20-25 cm powyżej poziomu siedziska.


  • Przewiewny materiał - pozwala na naturalną wentylację i regulację temperatury ciała podczas wielu godzin korzystania z fotela, zapobiegając także jego szybszemu zużywaniu.


  • Kółka - umieszczone w stabilnej, pięcioramiennej ramie powinny twardością odpowiadać powierzchni na której będą użytkowane tak, aby nie powodować zniszczeń, ale i stawiać lekki opór niezbędny do utrzymania stabilnej pozycji podczas korzystania z fotela biurowego. Ułatwiają zmianę pozycji podczas korzystania z fotela i łagodną zmianę jego położenia.

Meble biurowe - dobierz je z nami

Firma Efekt od lat z sukcesami ustala trendy na rynku mebli biurowych i szkolnych. Nasza kompleksowa oferta odpowiada na szeroki zakres zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Nasi eksperci są przygotowani do w pełni wykwalifikowanego doradztwa z zakresu ergonomii doboru rozwiązań meblowych do biur, szkół i różnego typu instytucji. Oferujemy również doradztwo projektowe i szeroki wybór wariantów estetycznych naszych rozwiązań, które nadają się do wnętrz o różnym charakterze. Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowej diagnozy potrzeb i znalezienia na nie odpowiedzi w aktualnej ofercie mebli biurowych Efekt.
2022-03-17 14:41:04

Nowości

FOTO galeria wybranych realizacji

Ostatnio na blogu

  1 2 3 4  

Dlaczego warto wybrać efekt style?

Eksperci w kategorii mebli biurowych

Pomożemy wybrać odpowiednie meble i fotele dostosowując się do Twoich wymagań i oczekiwań.

18 lat doświadczenia w dystrybucji i sprzedaży

Od 2005 roku z sukcesem wyposażyliśmy setki firm. Dołącz do tego znakomitego grona szczęśliwców..

99% klientów nas poleca

Naszą pozycję na rynku potwierdzają otrzymane referencje i opinie od naszych Klientów.

Przystępne ceny, możliwość negocjacji ceny

Dbamy o to, żeby sprzedawane przez naszą firmę towary były wysokiej jakości przy zachowaniu atrakcyjnych i przystępnych cen.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące
foteli do pracy

Czym kierować się przy wyborze ergonomicznego fotela do pracy?
Fotele biurowe to nieodzowny element, służący nam w pracy i gwarantujący jej komfort. W związku z tym ważne jest, by wybrać odpowiedni fotel ergonomiczny. Jego cechy powinny być dostosowane wyłącznie do naszych potrzeb, szczególnie jeśli spędzamy na nim znaczną ilość czasu. Parametry fotela biurowego zależne są od naszych warunków fizycznych – wagi i wzrostu. 
 
Dla niższych i średnich osób najlepszym wyborem będzie fotel z wysokością siedziska od 43 do 55 centymetrów. Natomiast wysocy pracownicy powinni zaopatrzyć się w krzesła z siedziskiem przekraczającym ten zakres. Przy doborze foteli do biurka należy też zwrócić uwagę na to, żeby nasza waga nie przekraczała dopuszczalnego obciążenia krzesła biurowego.
Jakie parametry są wymagane, aby uznać że fotel jest ergonomiczny?
Wielokrotnie przy doborze foteli do biurka spotykamy się z określeniem “ergonomiczne”. Co oznacza takie określenie krzesła biurowego? Składa się na to kilka udogodnień technicznych, które w dalszej perspektywie pozwalają uniknąć bólów kręgosłupa, spięcia mięśni czy innych dolegliwości.
 
Fotel ergonomiczny powinien posiadać:
  • mechanizm synchroniczny – popularną możliwością tych foteli biurowych jest funkcja Active, a więc synchroniczne odchylanie się siedziska i oparcia. Oferują też narzędzie “Anti-Shock”, czyli zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Kolejnym plusem, jakim mogą pochwalić się te krzesła biurowe jest mechanizm Epron Syncro, który pozwala zablokować oparcie w kilku pozycjach. Posiada też szeroki zakres jednoczesnego odchylania siedziska i oparcia,
  • podłokietniki regulowane – pozwalają na ustawienie łokci w najbardziej wygodny sposób (najczęściej pod kątem 90 stopni), co także jest ważnym elementem prawidłowej postawy siedzącego,
  • regulację wysokości oparcia – zapewnia możliwość regulacji w taki sposób, by podparcie miał cały odcinek lędźwiowy oraz przynajmniej ⅔ części piersiowej kręgosłupa, 
  • podparcie lędźwiowe: regulowane lub profilowane – gwarancja komfortu nawet przy wielu godzinach w jednej pozycji,
  • zagłówek – z regulacją kąta pochylenia i wysokości.
 
Na co zwrócić uwagę kupując fotel obrotowy?
Najważniejszy przy doborze krzesła obrotowego jest zawsze komfort z użytkowania kupującego. Zatem należy zwrócić uwagę na kilka cech, które zapewnią odpowiednią wygodę przy spędzaniu czasu w domu lub pracy. Ważne, by oparcie fotela biurowego kończyło się powyżej łopatek, co zapobiega wielu zwyrodnieniom kręgosłupa. Model z podłokietnikami to kolejna propozycja warta uwagi dla osób dbających o zdrowie. Równie nieodzowny jest zagłówek z regulacją, który sprawi, że Twoje kręgi szyjne odpoczną podczas wykonywania pracy na fotelu obrotowym.
 
Przy zakupie fotela obrotowego należy też zwrócić uwagę na:
 
  • Jakość materiału użytego do produkcji fotela – krzesło biurowe może być wykonane z różnych materiałów.  Fotele do biurka z ekoskóry nie mają najlepszej opinii jeśli chodzi o obicie. Materiał ten uchodzi za niezbyt trwały, często ma nieprzyjemny zapach. Krzesła obrotowe ze skóry naturalnej – to dobrze skonstruowany, niezwykle wygodny i odporny na zniszczenia sprzęt. Znakomitym wyborem będzie też fotel z tkaniny materiałowej. Jest dużo bardziej odporny na ścieranie niż ekoskóra i zdecydowanie godny polecenia.
  • Klasę siłownika – Klasa 2 - jest obecnie rzadko spotykana przy zakupie fotela do biurka (jej maksymalne obciążenie to często tylko 100 kilogramów). Klasa 3 - komponent wykorzystywany w krzesłach klasy średniej (maksymalne obciążenie 130 kilogramów). Klasa 4 – często montowany właśnie w fotelach obrotowych. Znakomicie dopasowany do wymagających klientów (maksymalne obciążenie do 160 kilogramów).
  • Posiadanie mechanizmu synchronicznego – jak już wspominaliśmy wcześniej, zapewnia nie tylko wygodę i komfort, ale też w dalszej perspektywie ogranicza szanse na problemy zdrowotne związane z kręgosłupem. Dzięki temu mechanizmowi siedzisko po zwolnieniu blokady dostosowuje się do pleców (śledzi ruch naszego ciała).
  • Czy fotel posiada atest wytrzymałościowy oraz atest na tapicerkę – czyli dokument stwierdzający, że dany produkt spełnia obowiązujące normy.
 

Na skróty

Oferta mebli

Oferta krzeseł i foteli

Kontakt

EFEKT Meble Biurowe Sp. z o.o.
ul. Galileusza 18
67-200 Głogów

76 832 10 28

501 677 990

pon.-pt: 8:00 - 16:00

Kontakt w sprawie danych osobowych
Tomasz Wadas
iod@efekt-style.pl

 

Zastrzegamy sobie prawo do pomyłek i błędów oraz do zmian cen bez podania przyczyny. Zdjęcia oraz próbki kolorystyczne produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego ich wyglądu z uwagi na różnice wynikające z kalibracji monitora i w związku z tym nasza firma nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności.

Oprogramowanie sklepów internetowych web-market.pl
Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności

Niezbędne
Marketing
Statystyka
Preferencje